Doktorlarımıza, Muayenehanelere ve Kliniklere Özel Web Yazılım ve Uygulaması

Mutlu Hastalar Sağlıklı Gülüşler

Öncelikle bir yazılımcı ya da ajans olarak değil, dışarıdan birisi gibi yazılarıma başlamak istiyorum. Mesela bir şehirden başka bir şehire uçmak istiyorum. Giriyorum havayolu firmasının sitesine, kalkış ve varış havaalanları ile tarihleri yazıyorum, ödeme yapıyorum ve "bi bip" mesaj geldi. Ad Soyad kullanılarak gelen SMS. Biletleme işlemleri yapıldı. Bu mesaj gelene kadar aklımda değişik sorular oluyor. "Acaba bileti aldım mı?" ya da "Para çekmiş olabilir ve sistem sorun çıkartabilir mi?" gibi sorular oluyor aklımda. Ancak SMS geldiğinde bi anda tüm sorular dağılıyor. Bir diğer SMS de 24 saat kala gelir check-in işlemlerimizi yapıp koltuk numaramızı belirleyebilmek adına. Ki ben çok fazla seyahat eden biri olarak çoğu zaman SMS gelmese unutuyorum check-in yapmayı.

Örnek vererek anlattığım olayı kendi konumuzla bağlarsam, bir muayenehane düşünün örneğin diş muayenehanesi. Arıyoruz ve karşımızda bir hanfendi telefonu açıyor "Beyaz Dişler Sağlıklı Gülüşler Muayenehanesi buyrun" diyor. Yapılmasını istediğimiz işlemi söylüyoruz ve bize gün verecek. "Çarşamba saat 10:30" olur mu diyor? "Sabahları gelemem, çocuğu okula bırakıyorum, Çarşamba öğleden sonra olur mu?" dediğimizde malesef ki istediğimiz saatlerin dolu olduğunu söylüyor. "O zaman sizi Perşembe 14:00'te davet etsek" dediğinde bi anda aklımıza planımız geliyor. "Perşembe o saatte kayınvalidem gelecekti, onu havaalanından almalıyım, daha geç saat olmaz mı şöyle 19:00 gibi". Karşımızdaki hanfendi o saatte kapalı olduklarını iletiyor, o zaman cuma günü öğleden sonra için randevu alıyoruz. Telefonu kapattık ve "Perşembe günü 14:00'e randevu oluşturmuştuk, yoksa cuma mıydı? Evet perşembe havaalanına gidecektim o sebeple Cuma demiştim fakat saat kaça almıştım randevuyu?"

Hem hastanın tedirgin olmaması için, hem doktorun işlerini yolunda yapabilmesi için hem de asistanın hasta randevusu almaktan çok randevuya gelen hastalarla ilgilenebilmesi çok önemlidir.

İşte tam da bu noktada sizlere yardımcı oluyoruz. Varsa web sitenizi yeniliyor,yoksa sizin için yeniden kodluyoruz. Günümüz teknolojisine uygun hale getiriyoruz. Arama motorlarına uygun yazılım yapıyoruz. Mobil, tablet gibi her ekranda uygun görünebilmesini sağlayarak yeni web sitenizi teslim ediyoruz. Bu sırada da hastalarınızın randevu alacakları sistem de web sitenize entegre oluyor. Daha önce randevu alınmış günler başka hastalarınızla çakışmaması adına kapatılıyor, Belirleyeceğiniz muayenelerin ortalama sürelerine göre o saat aralığında yeni hasta kaydı olmuyor. Birden fazla doktor olduğunda ise sistemimiz kendisini ona göre hazırlıyor.

Kısacası Mutlu Hastalar Sağlıklı Gülüşler