Mailing Nedir?

Mailing Nedir?

 

Mailing özellikle tanıtım amaçtı müşterilerinize ya da müşteri adaylarınıza genellikle toplu bir şekilde gönderdiğiniz mail yollama sitemidir. Günümüzde mailing özellikle kodlama ile yapılmaktadır. HTML ve CSS yardımı ile web sitesi tasarlar gibi görselliği ön planda olan ve maili alan kişilerin incelemesini sağlayacak yapıda olması önemlidir.

 

Mailing Nasıl Hazırlanır?

 

Öncelikle mailin hazırlamak için bazı kodlama dillerini bilmek gerekmektedir. Bunların başında ise HTML ve CSS gelir. Bu kodlama dilleri ile yapmak zorunda olmamamıza rağmen, kullanmamız avantajtır. Çünkü günümüzde gelişen teknoloji ile çok farklı çözünürlüklere sahip telefonlar, tabletler yani ekranlar vardır. Düzgün görüntülenemeyen bir mailin de okunma oranı çok düşüktür. HTML ve CSS ile kodlandığında, mail her ekrana uygun bir şekilde açılacağından müşteri adaylarınızın bu maili okuması daha yüksek ihtimaldir. Ayrıca vereceğiniz dış bağlantılarla ister iletişim sayfanıza isterseniz de tanıtacağınız ürüne bağlantıyı da kolaylıkla verebilir, maili okuyan müşterinizin web sitenizi de gezmesine yol göstermiş olur, bu şekilde de daha fazla ürüne ya da sizin hakkınızda daha fazla bilgiye ulaşması sağlanmış olur.

 

Mailing Nasıl Yollanır?

 

Hazırlamış olduğunuz kod öbeğini normal mail yollar gibi yollamak pek mümkün değildir. Pek mümkün değil diyorum çünkü toplu halde mail gönderimi yapılacağından, göndereceğiniz mailler istenmeyen kutusuna düşebilir ve sonrasında da IP adresiniz kara listeye eklenebilir. Yine de bu durumlara engel olabilirsiniz ancak yüksek maliyetler oluşturur. Maliyeti düşük çözüm ise bazı düşük ücretli siteler (uygulamalar), üstelik bu uygulamalar üzerinden bazı kalıp temaları hızlıca hazırlayarak müşterilerinize yollayabilir ya da bizimle irtibat kurarsanız sizin için mailing kodlamasını yapabiliriz. bize ulaşmak için lütfen İLETİŞİM kısmına tıklayınız.